Πραγματοποιήθηκε το τουρνουά Ακαδημιών Γ. Αποστολάκης

Τo Σαββατο 22 και την  Κυριακή 23-6-19 ολοκληρώθηκε με μεγάλη επιτυχία το 9ο τουρνουά Ακαδημιών «ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ» που συνδιοργανώθηκε από την ΦΕΑ ΝΦ-ΝΧ και το Δήμο Φιλαδέλφειας-Χαλκηδόνας στη μνήμη του  αδικοχαμένου Δημάρχου.

Τις εκδηλώσεις  λήξης του τουρνουά παρακολούθησαν :

  • Ο Δήμαρχος κ. Αρης Βασιλόπουλος
  • Η Αντιδήμαρχος Πολιτισμού και Αθλητισμού κα Παπαλουκά
  • Ο Νέος Δήμαρχος κ. Γιάννης Βούρος
  • Ο Αντιπρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου και επικεφαλής της παράταξης «Τώρα, ώρα Ν.Φιλαδέλφεια-Ν.Χαλκηδόνας» κ. Χρ. Κοπελούσος,
  • Ο Ταμίας της ΕΣΚΑ κ. Μπάκουλας Σπύρος
  • Ο Επικεφαλής της Παράταξης «Η ΠΟΛΗ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ μας» κ. Χάρης Τομπούλογλου
  • Ο Επικεφαλής της Παράταξης «ΠΟΛΗΣ ΕΝΟΤΗΤΑ» κ. Τάσος Κωνσταντινίδης
  • Ο Δημοτικός Σύμβουλος κ. Μιχάλης Κουτσάκης

Η εκδήλωση ξεκίνησε με την απονομή από τον εκπρόσωπο της ΕΣΚΑ κ. Μπάκουλα του κυπέλου στην ομάδα της Φ Ε Α ΝΦ-ΝΧ για την κατάκτηση του κυπέλου της ΕΣΚΑ.

Επίσης τιμήθηκε ο αθλητής της ομάδας μας Αλέξανδρος Στεργιάκης, ως πολυτιμότερος παίχτης της ΕΣΚΑ.

Με τον τρόπο αυτό επισφραγίστηκε μια άκρως επιτυχημένη χρονιά για την ομάδα, που εκτός από το Κύπελλο κατέκτησε και το Πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑ Ανδρών και εξασφάλισε την άνοδο της στην Γ’ Εθνική κατηγορία, όπως αναφέρει και η ΕΣΚΑ.

Στη συνέχεια η κα Νικολέττου ευχαρίστησε τις ομάδες που ελαβαν μέρος στο τουρνουά και ανακοίνωσε τα αποτελέματα των αγώνων του τουρνουά

ΣΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΕΛΑΒΑΝ ΜΕΡΟΣ ΤΑ ΚΑΤΩΘΙ ΤΜΗΜΑΤΑ

ΑΣΤΕΡΑΚΙΑ 3: (ΑΘΛΗΤΕΣ ΓΕΝΝΗΜΕΝΟΙ ΤΟ 2011-2013)

ΑΣΤΕΡΑΚΙΑ 2: (ΑΘΛΗΤΕΣ ΓΕΝΝΗΜΕΝΟΙ ΤΟ 2010 )

ΑΣΤΕΡΑΚΙΑ 1: (ΑΘΛΗΤΕΣ ΓΕΝΝΗΜΕΝΟΙ ΤΟ 2009)

ΑΚΑΔΗΜΙΑ  ΑΓΟΡΙΩΝ: (ΑΘΛΗΤΕΣ ΓΕΝΝΗΜΕΝΟΙ ΤΟ 2008)

PRO JUNIOR: (ΑΘΛΗΤΕΣ ΓΕΝΝΗΜΕΝΟΙ ΤΟ 2007)

ΠΡΟΜΙΝΙ: (ΑΘΛΗΤΕΣ ΓΕΝΝΗΜΕΝΟΙ ΤΟ 2007 (ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΜΗΜΑ)

JUNIOR: (ΑΘΛΗΤΕΣ ΓΕΝΝΗΜΕΝΟΙ ΤΟ 2006)

ΜΙΝΙ: (ΑΘΛΗΤΕΣ ΓΕΝΝΗΜΕΝΟΙ ΤΟ 2005)

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ: (ΑΘΛΗΤΕΣ ΓΕΝΝΗΜΕΝΟΙ ΤΟ 2004)

Στην συνέχεια έγιναν οι απονομές για τα Αστεράκια 3 όπου η κατάταξη ήταν η εξής:

  • 1ος Οιωνός
  • 2ος ΦΕΑ & Πεύκη
  • 4ος Ατταλος & Θρακομακεδόνες
  • 6ος Αχιλλέας
  • 7ος Ιωνία

Για τα Αστεράκια 2 η σειρά κατάταξης είναι η εξής:

  • 1ος Οιωνός
  • 2ος ΦΕΑ
  • 3ΟΣ Άρτεμις
  • 4ος Θρακομακεδόνες
  • 5ος Ιωνία

Για τα Αστεράκια 1 η σειρά κατάταξης είναι η εξής :

  • 1ος Θρακομακεδόνες
  • 2ος ΦΕΑ & Άρης Πετρούπολης & Οιωνός
  • 5ος Πεύκη
  • 6ος Γκράβα

Για την Ακαδημία Αγοριών η σειρά κατάταξης είναι η εξής :

  • 1ος Ιωνία
  • 2ος Άρης Πετρούπολης
  • 3ος ΦΕΑ
  • 4ος Αχιλλέας

Για τα τμήματα των pro Junior και των pro Mini η σειρά κατάταξης είναι η εξής :

  • 1ος Ιωνία
  • 2ος ΦΕΑ & Οιωνός
  • 4ος Ατταλος
  • 5ος ΟΦΗΗ
  • 6ος Γκραβα
  • 7ος Πεύκη

Για το τμήμα Junior η σειρά κατάταξης είναι η εξής :

  • 1ος ΦΕΑ
  • 2ος ΟΦΗΗ
  • 3ος Πεύκη
  • 4ος Θρακομακεδόνες
  • 5ος Γκραβα

Για το τμήμα των Mini η σειρά κατάταξης είναι η εξής :

  • 1ος Γκραβα
  • 2ος ΦΕΑ
  • 3ος Ιωνία
  • 4ος Αχιλλέας

Για τους Παμπαίδες η σειρά κατάταξης είναι η εξής :

  • 1ος Θρακομακεδόνες
  • 2ος Ατταλος
  • 3ος Πεύκη
  • 4ος Οιωνός
  • 5ος ΦΕΑ
  • 6ος Γκραβα
Μοιραστείτε το: Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *