Συνεχίζει αήττητος στην κορυφή ο Χαλκηδονικός

Ενάντια στον Ερμή Ηρακλείου αγωνίζεται ο Χαλκηδονικός την Κυριακή 2 Δεκεμβρίου, στις 11.45 στο γήπεδο Μεταμόρφωσης. Μετά την νίκη με 2-0 εντός έδρας την προηγούμενη εβδομάδα ενάντια στο Παγκράτι, ο Χαλκηδονικός παραμένει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, χωρίς να έχει δεχθεί ήττα.
Διαβάζουμε το σχετικό «ρεπορτάζ» από την ιστοσελίδα της ομάδας:
Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στο ματς και μόλις στο 7ο λεπτό ο Αραπογιάννης άνοιξε το σκορ με πλασέ από κοντινή απόσταση, ύστερα από συνεργασία Λυμπερόπουλου και Παππά. Πέντε λεπτά αργότερα και πάλι ο Αραπογιάννης, έχασε καλή ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα του Χαλκηδονικού αλλά ο αντίπαλος τερματοφύλακας Αθανασίου απομάκρυνε. Στο 35΄ ο Παππάς έγραψε το 2-0 με απευθείας εκτέλεση φάουλ ενώ στο 67΄η κεφαλιά του Νίκα στο ύψος του πέναλτι, σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι. Οι παίκτες του Περικλή Παπαζαφειρόπουλου είχαν ακόμα μία καλή στιγμή με τον Χύτα στο 74ο λεπτό, ο οποίος δεν μπόρεσε να νικήσει τον εξαιρετικό Αθανασίου.
Το τελικό 2-0 έδωσε τους τρεις βαθμούς στον Χαλκηδονικό που έφτασε τους 19 σε οκτώ αγώνες πρωταθλήματος, έχοντας και ένα παιχνίδι λιγότερο.
Χαλκηδονικός: Κολονέλος, Γενιδογάν Φ., Νίκας (82’ Γκέρτσος), Ράγιας, Χαντζάρας, Λυμπερόπουλος, Σουλιώτης (46’ Χασράμα), Χριστιανός, Αραπογιάννης (77’ Τσούδης), Χύτας, Παππάς(40’ λ.τρ. Λαγος)
Α.Ο. Παγκρατίου: Αθανασίου, Χαλκιαδάκης (46’ Στρατής), Νεζάρι, Μηνόπουλος, Κρεμόπουλος, Φωτιάδης, Κοντογιάννης, Κουρουπάκης, Ελευθεριάδης (72’ Αδάμης), Καραρουσάνος (83’ Κουτρόπουλος), Τριριμπάς (64 Ψωμάς).
Μοιραστείτε το: Share on Facebook