Νίκες για τα αγωνιστικά τμήματα της ΦΕΑ στις 13/10

Το εφηβικό, το παιδικό αλλά και το Β’ τμήμα των παμπαίδων (2005) πήραν τα ροζ φύλλα των αγώνων δείχνοντας τις δυνατότητες τους στο παρκέ.

Η παιδική ομάδα του κόουτς Μπασέα νίκησε το παιδικό τμήμα του ΓΣ Κηφισιάς με τελικό σκορ 45-39. Ο αγώνας ήταν δυνατός, αλλά το πρώτο χέρι το είχε η ΦΕΑ στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα. Η ομάδα των φιλοξενούμενων προσπάθησε να αντεπιτεθεί στην 4η περίοδο αλλά χάρη στην μεγάλη διαφορά των 3ων πρωτων περιόδων (11ποντοι) δεν κατάφερε να περάσει μπροστά.

Σκορ περιόδων : 10-4, 15-16, 12-6, 8-13

ΦΕΑ (Μπασέας): Σπανός 2, Σιμινέσκου 2, Κατσανός 2, Μανώλακας, Μακρυπίδης 6, Μπαρμπαρούτσης 2, Πετρόπουλος 7, Δικαιόπουλος 2, Παχής 11 (3), Λυκουρέσης 11 (1), Αυλωνίτης, Ξαρχάκος.

Το εφηβικό τμήμα του κόουτς Κοσμίδη, σε ένα ανατρεπτικό παιχνίδι με αντίπαλο τον ΓΣ Κηφισίας στο κλειστό γήπεδο της Νέας Φιλαδέλφειας, παρόλο το κακό ξεκίνημα, έδειξε ήθος και με γρήγορο παιχνίδι στην 3η περίοδο κατάφερε να μειώσει την διαφορά του ημιχρόνου (14-27) στους 5 πόντους (30-35). Την καλή αυτή εικόνα την συνέχισαν και την τελευταία περίοδο όπου με καλές άμυνες και εύκολα καλάθια από αιφνιδιασμό πέρασαν μπροστά με τελικό σκορ 50-43 υπέρ της ομάδας των κυανέρυθρων.

Σκορ περιόδων : 4-12, 10-15, 16-8, 20-8

ΦΕΑ (Κοσμίδης): Σταμέλος, Δούλφης, Πρεμέτης 23, Στέκας, Λυμπεσαρι, Βοϊτούσικ 12, Γαβαλάς 6, Αρχέλαος, Λουπέτης, Παγάνης, Καβαλάρης 4, Γκέκας 5.

Νίκη σημείωσε και το Β’ τμήμα παμπαίδων (μίνι) στο εκτός έδρας παιχνίδι τους με αντίπαλο τον ΑΣΟΧ Φοίβου, για τις υποχρεώσεις της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το τμήμα του Κώστα Μπασέα νίκησε με σκορ 30-45 και έτσι σημείωσε την πρώτη του νίκη για την νέα σεζόν.

Μοιραστείτε το: Share on Facebook