Το 4ο Μουσικοχορευτικό Οδοιπορικό από 1 έως 3 Ιουνίου

Το 4ο Μουσικοχορευτικό Οδοιπορικό στην Ελληνική Παράδοση του Δήμου Νέας Φιλαδέλφειας – Νέας Χαλκηδόνας διοργανώνεται από την Παρασκευή 1 Ιουνίου έως και την Κυριακή 3 Ιουνίου. Φέτος τις δυο πρώτες ημέρες οι εκδηλώσεις θα διεξαχθούν στον Πολυχώρο Δροσίνη, στη Νέα Χαλκηδόνα και την τρίτη ημέρα στο Πάρκο Γ. Αποστολάκης (πρώην στρατιωτικό εργοστάσιο).

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Παρασκευή 1 Ιουνίου

Τοποθεσία: πολυχώρος Δροσίνη, οδός Γεωργίου Δροσίνη 9, Νέα Χαλκηδόνα
Ώρα έναρξης: 20:30

1) ΤΖΙΑ
Λύκειο- χορευτική ομάδα

2) ΗΠΕΙΡΟΣ
Α’ Δημοτικού

3) ΚΥΚΛΑΔΕΣ
Β’ Δημοτικού

4) ΚΥΘΗΡΑ
Γ’ Δημοτικού

5) ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Δ’- Ε’ Δημοτικού

6) ΘΡΑΚΗ
ΣΤ’ Δημοτικού

7) Μ.ΑΣΙΑ
Γυμνάσιο

8)ΜΟΡΙΑΣ
Λύκειο – χορευτική ομάδα

Διδασκαλία: Κώστας Θεοχάρης, Ζυγογιαννης Γιάννης, Αλεβίζου Χρυσά, Γουλετα Μαρία

Ορχήστρα:
Κλαρίνο: Θοδωρής Τασούλας
Βιολί: Θεολόγος Μιχελής
Λαούτο: Ηλίας Μαυρίκης
Ακορντεόν: Τάσος Αθανασιάς
Κρουστά: Λάζαρος Ακριβόπουλος
Τσαμπουνα: Γιάννης Σέρβος
Τραγούδι: Ηλίας Γάκος

Σάββατο 2 Ιουνίου 2018

Τοποθεσία: πολυχώρος Δροσίνη, οδός Γεωργίου Δροσίνη 9, Νέα Χαλκηδόνα
Ώρα έναρξης: 20:30

1. ΚΟΝΙΤΣΑ
ΔΗΜΟΣ ΝΕΑΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ – ΝΕΑΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ
Διδασκαλία: Κώστας Θεοχάρης

2. ΑΝΑΤΩΛΙΚΗ ΡΩΜΥΛΙΑ
ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟΣ ΛΑΟΓΡΑΦΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (Κα.Λ.Ο) ΦΘΙΩΤΙΔΟΣ
Διδασκαλία: Θοδωρής Μακρής

3. ΚΥΚΛΑΔΕΣ
ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΧΟΡΟΥ ΝΑΥΠΛΙΟΥ
Διδασκαλία: Χρήστος Λεβέντης

4. ΜΟΡΙΑΣ
ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΣΟΛΥΓΕΙΑΣ
Διδασκαλία: Θανάσης Μπόσγας

5. ΑΣΒΕΣΤΑΔΕΣ ΝΟΜΟΥ ΕΒΡΟΥ
ΛΑΟΓΡΑΦΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ «ΟΛΚΑΣ»
Διδασκαλία: Δημήτρης Τριανταφυλλιδης

6. ΣΚΥΡΟΣ
ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΧΟΡΩΝ & ΛΑΟΓΡΑΦΙΚΩΝ ΕΡΕΥΝΩΝ «ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ»
Διδασκαλία: Έφη Ρούτη – Βασίλης Τσούνης

7. ΑΡΙΔΑΙΑ
ΔΗΜΟΣ ΝΕΑΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ – ΝΕΑΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ
Διδασκαλία: Κώστας Θεοχάρης

Ορχήστρα:
Κλαρίνο, φλογέρα: Νίκος Φιλιππίδης
Βιολί: Κώστας Κίκιλης
Λαούτο, τραγούδι: Κώστας Φιλιππίδης
Ακορντεόν: Τάσος Αθανασιάς
Κρουστά: Λάζαρος Ακριβόπουλος
Σαξόφωνο, κλαρίνο: Αποστόλης Βαγγελάκης
Τραγούδι: Λευκοθέα Φιλιππίδη

Κυριακή 3 Ιουνίου

Τοποθεσία: πάρκο Γ. Αποστολάκης (πρώην στρατιωτικό εργοστάσιο Νέα Χαλκηδόνα)
Ώρα έναρξης: 20:30

1) ΗΠΕΙΡΟΣ
2) ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
3) ΘΕΣΣΑΛΙΑ
4) ΘΡΑΚΗ
5) ΙΚΑΡΙΑ
6) ΝΗΣΙΑ
7) ΜΙΚΡΑ ΑΣΙΑ

Διδασκαλία: Κώστας Θεοχάρης, Ζυγογιαννης Γιάννης, Αλεβίζου Χρυσά, Γουλετα Μαρία

Ορχήστρα:
Κλαρίνο: Αποστόλης Βαγγελάκης
Βιολί: Γιώργος Μαρινάκης
Λαούτο: Ηλίας Μαυρίκης
Ακορντεόν: Τάσος Αθανασιάς
Κρουστά: Λάζαρος Ακριβόπουλος
Τραγούδι: Σταυρούλα Δαλιάνη, Γιάννης Κατσής κι η ομάδα δημοτικού τραγουδιού του Δήμου

Στην παρουσίαση όλων των ημερών θα βρίσκεται ο Κώστας Μπέντζελος

Μοιραστείτε το: Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *